İŞLETME ENSTİTÜSÜ

İşletme (MBA) Yüksek Lisans Programı (Tezsiz)

 

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Program Hakkında


İzmir Ekonomi Üniversitesi MBA programının amacı işletme dışındaki alanlarda lisans eğitimi almış, ancak kariyerini işletmeciliğin herhangi bir alanında kurmak isteyen adaylara, kariyerlerinin başlangıcında temel oluşturacak ve ilerlemelerini sağlayacak “işletmecilik temelini ve bakış açısını” kazandırmaktır.Kariyerinin başında, işletme dışındaki alanlardan mezun, ancak işletmecilik bilgisine ihtiyaç duyan genç profesyoneller için uygundur.

Eğitim dili İngilizce’dir. İngilizce hazırlık okulunun belirlediği TOEFL, IELTS, YDS sınavlarından her yıl duyurularla belirtilen puanı alan veya İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavını geçerek hazırlık muafiyeti kazanan adaylar doğrudan derslere başlayabilir.

2015-2016 Akademik Yılı için gereken puanlar: TOEFL-IBT: 84, IELTS: 6, YDS/KPDS/ÜDS: 70 olarak belirlenmiştir.

Hazırlık eğitimi almak isteyen adaylar, seviyelerine göre İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde 1 veya 2 dönem hazırlık okuyarak programa başlayabilirler.  

Dersler İzmir Ekonomi Üniversitesi kadrolu öğretim üyeleri ile sektörden tecrübeli yönetici ve danışmanlar tarafından birlikte yürütülmektedir.