Duyurular

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

İşletme Bölümü Hakkında

İzmir Ekonomi Üniversitesi tezli MBA programının amacı, işletme disiplinin herhangi bir alanında uzmanlaşmak ve/veya akademik kariyer yapmak isteyen adaylara gerekli eğitimi sağlamaktır. Tezli MBA programı, genç profesyonellere iş tecrübelerini akademik çıktıya dönüştürebilme fırsatı sunmaktadır. 

Eğitim dili İngilizce’dir. İngilizce hazırlık okulunun belirlediği TOEFL, YDS/e-YDS/YÖKDİL sınavlarından her yıl duyurularla belirtilen puanı alan veya İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavını geçerek hazırlık muafiyeti kazanan adaylar doğrudan derslere başlayabilir.

Bu programa kabul edilecek adaylardan aşağıdaki koşulların sağlanması beklenmektedir:

  • Bir yükseköğretim kurumunun, lisans (4 yıllık) öğrenimi veren bölümlerinden mezun olmak,
  • En az 55 ALES-EA (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) puanına sahip olmak veya uluslararası geçerliliği olan GMAT (Graduate Management Aptitude Test) sınavından en az 450 puan,
  • Yapılacak mülakat sonucunda başarılı olmak,
  • Niyet mektubu,
  • En az bir referans mektubu 

İngilizce yeterlilik sınavını geçemeyen öğrenciler için İngilizce Hazırlık Programı bulunmaktadır. Yüksek lisans programlarına kabul edilen öğrencilerin İngilizce hazırlık öğretiminden başarılı sayılmaları veya muaf olabilmeleri için; İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavından en az 70 puan almış olmaları veya YDS/e-YDS, YÖKDİL sınavlarından (veya uluslararası geçerliliği olan TOEFL, IELTS vb. sınavlarından http://www.osym.gov.tr/belge/1-12124/basin-aciklamalari-ve-genel-duyurular.html ) 70 puanları almış olmaları gerekmektedir. 

Hazırlık eğitimi almak isteyen adaylar, seviyelerine göre İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde 1 veya 2 dönem hazırlık okuyarak programa başlayabilirler.  

Dersler İzmir Ekonomi Üniversitesi kadrolu öğretim üyeleri ile sektörden tecrübeli yönetici ve danışmanlar tarafından birlikte yürütülmektedir. 

Program Koordinatörü: Yrd. Doç. Dr. Metehan Feridun Sorkun, metehan.sorkun@ieu.edu.tr

Başvuru süreçleri hakkında bilgi için: Fulya Alagöz, fulya.alagoz@ieu.edu.tr