İşletme Bölümü Tezsiz Yüksek Lisans Programı Hakkındaİzmir Ekonomi Üniversitesi Tezsiz MBA programı, İşletme veya İşletme dışındaki alanlardan mezun ve İşletmecilik bilgisine ihtiyaç duyan, bunu akademik anlamda geliştirmek isteyen genç profesyoneller için uygundur. Programın amaçlarından birisi İşletme dışındaki alanlarda lisans eğitimi almış, ancak kariyerini işletmeciliğin herhangi bir alanında kurmak isteyen adaylara, kariyerlerinin başlangıcında temel oluşturacak ve ilerlemelerini sağlayacak işletmecilik temelini ve bakış açısını kazandırmaktır.

Tezsiz MBA programında dersler akşamları işlenmektedir. 

Eğitim dili İngilizce’dir. İngilizce hazırlık okulunun belirlediği TOEFL iBT, YDS/e-YDS, YÖKDİL sınavlarından her yıl duyurularla belirtilen puanı alan veya İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavını geçerek hazırlık muafiyeti kazanan adaylar doğrudan derslere başlayabilir.

İngilizce yeterlilik sınavını geçemeyen öğrenciler için İngilizce Hazırlık Programı bulunmaktadır. Hazırlık eğitimi almak isteyen adaylar, seviyelerine göre İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde 1 veya 2 dönem hazırlık okuyarak programa başlayabilirler.  

Dersler İzmir Ekonomi Üniversitesi kadrolu öğretim üyeleri ile sektörden tecrübeli yönetici ve danışmanlar tarafından yürütülmektedir. 

Program Koordinatörü: Yrd. Doç. Dr. Metehan Feridun Sorkun, metehan.sorkun@ieu.edu.tr

Başvuru süreçleri hakkında bilgi için: Fulya Alagöz, fulya.alagoz@ieu.edu.tr