İşletme Bölümü Tezli Yüksek Lisans Programı Hakkında

İzmir Ekonomi Üniversitesi Tezli MBA programının amacı, işletme disiplinin herhangi bir alanında uzmanlaşmak ve/veya akademik kariyer yapmak isteyen adaylara gerekli eğitimi sağlamaktır. Nitelikli bir eğitim sunan tezli MBA programı, mezunlarının yurtiçi ve yurtdışı kariyer hedeflerine ulaşmalarını sağlamakta ve genç profesyonellere iş tecrübelerini akademik çıktıya dönüştürebilme fırsatı sunmaktadır. Programa, işletme alanından farklı alanlarda lisans derecesini kazanmış öğrenciler de kabul edilmektedir.

Tezli MBA programında dersler akşamları işlenmektedir. 

Programın eğitim dili İngilizce’dir. İngilizce hazırlık okulunun belirlediği TOEFL, YDS/e-YDS, YÖKDİL sınavlarından her yıl duyurularla belirtilen puanı alan veya İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavını geçerek hazırlık muafiyeti kazanan adaylar doğrudan derslere başlayabilir. 

İngilizce yeterlilik sınavını geçemeyen öğrenciler için İngilizce Hazırlık Programı bulunmaktadır. Hazırlık eğitimi almak isteyen adaylar, seviyelerine göre İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde bir veya iki dönem hazırlık okuyarak programa başlayabilirler.  

Dersler İzmir Ekonomi Üniversitesi kadrolu öğretim üyeleri ile sektörden tecrübeli yönetici ve danışmanlar tarafından yürütülmektedir. 

 

Program Koordinatörü: Yrd. Doç. Dr. Metehan Feridun Sorkun, metehan.sorkun@ieu.edu.tr

Başvuru süreçleri hakkında bilgi için: Fulya Alagöz, fulya.alagoz@ieu.edu.tr